Poradnik rolniczy – postępy w rolnictwie

Wsparcie dla współczesnego rolnictwa

Szczęśliwa świnia
chów i hodowla stowarzyszenia

Wieprz polski

W dniu 07.08.2019r. w Minikowie odbyło się spotkanie na którym powołano ogólnopolskie stowarzyszenie „Wieprz Polski”. Jest to porozumienie hodowców i przetwórców branży mięsnej. Stowarzyszenie będzie działać na terenie RP. Jako cele działalności stowarzyszenie określiło: wspieranie branży rolno-spożywczej oraz bliska współpraca hodowców i przetwórców, aktywizacja podmiotów związanych z branżą, wspieranie rozwoju, wdrażanie nowych technik, doskonalenie kwalifikacji, kształtowanie postaw społecznych, edukacja.

Jak relacjonują uczestnicy spotkania, najważniejszym zadaniem jest umożliwienie dostępu do produktów z najlepszych ras, takich jak Puławska i Złotnicka pstra co z jednej strony przyczyni się do wzrostu opłacalności chowu oraz pozwoli konsumentom korzystać z walorów smakowych i zdrowotnych tych zwierząt.

Dopingujemy tej inicjatywie i czekamy na kolejne doniesienia na ten temat. Cieszymy się że inicjatywa ta ma poparcie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego.

Ten temat wiąże się z RHD, o którym możecie przeczytać tutaj: rolniczy handel detaliczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Postępy w rolnictwie

FREE
VIEW